Pierwszy spływ kajakowy – jak się przygotować?

Pierwsza wyprawa na spływ kajakowy jest dla wielu osób wielką przygodą. Jak się przygotować na taki wypad, co ze sobą zabrać, czego się spodziewać? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Spływ kajakowy Wkrą – pomysł na imprezę firmową

Spływ kajakowy to forma aktywności często wybierana na imprezy firmowe i integracyjne. Na spływie panuje luźna atmosfera, można się o wiele lepiej poznać, poćwiczyć pracę w zespole. Tak, kajaki wymagają pracy w grupie – mogą być 1-, 2- lub 3-osobowe. W trakcie spływu bywa, że kilkakrotnie trzeba pomóc innym kajakarzom przenieść sprzęt lub wydostać się z mielizny. Spływy charakteryzują się różnym poziomem trudności, w zależności od akwenu, po którym się poruszamy. Największą popularnością cieszą się spływy rzeczne. Spływ kajakowy Wkrą nie należy do najtrudniejszych, dlatego jest świetnym wyborem, jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia.

Podstawowe wyposażenie na pierwszy spływ kajakowy

Jeśli wybierasz się na pierwszy spływ, samodzielnie, z przyjaciółmi albo w ramach integracji pracowniczej, zadbaj o odpowiednie wyposażenie. To przede wszystkim: 

  • wygodne ubranie,
  • wygodne obuwie, które może się zamoczyć, 
  • woda i przekąski,
  • ręcznik, 
  • okrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne,
  • środek na komary i kleszcze,
  • wodoodporny worek lub pokrowiec na plecak,
  • reklamówki lub woreczki na śmieci.

Oczywiście pełne wyposażenie w dużej mierze zależy od organizatora spływu. Trzeba pamiętać, iż jest to raczej bezpieczny sport, ale warto skorzystać z kapoków. Większość firm, które organizują spływy kajakowe, udostępniają je turystom razem z kajakiem. 

Dla osób, które po raz pierwszy będą miały okazję brać udział w spływie kajakowym, bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa oraz sposób przygotowania imprezy. Doświadczenie w przygotowywaniu tego typu spotkań powoduje, że uczestnicy w pełni mogą skorzystać z wyjazdu. 

Jeśli planujecie imprezę integracyjną w Młynie Gąsiorowo, pomożemy w zorganizowaniu niezapomnianego wyjazdu, którego częścią może być spływ kajakowy. Od wielu lat organizujemy imprezy firmowe. Dysponujemy również odpowiednim zapleczem noclegowym i gastronomicznym, by zapewnić wszystkim uczestnikom kompleksową obsługę. 

Spływ kajakowy – czy to na pewno dla mnie?

Znając plan spływu, warto sprawdzić jak długa trasa jest przewidziana. Przygotowanie fizyczne nie jest oczywiście niezbędne, jednak trzeba pamiętać, że dłuższe trasy są dla niektórych wymagające. Również solidny posiłek przed i w trakcie wycieczki ma duże znaczenie. Trzeba będzie trochę się „namachać”, więc pożywne śniadanie jest jak najbardziej wskazane. W Młynie Gąsiorowo proponujemy pełne wyżywienie podczas imprez firmowych. Po udanym spływie – dla regeneracji sił i pogłębienia integracji – możemy zorganizować również ognisko. Wszystkie szczegóły ustalamy zawsze indywidulanie, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszym menedżerem.

Dane kontaktowe
Prosimy o kontakt w godzinach 9:00 – 18:00.
©2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.