Wycieczka szkolna na Mazowszu – co ciekawego zobaczyć?

Wycieczki szkolne to idealna okazja do integracji rówieśników, poznawania uroków Polski, rozwijania pasji i poszerzania wiedzy. Okolice Mazowsza kryją w sobie wiele pięknych miejsc i świetnych atrakcji. Dobra zabawa jest gwarantowana!

Atrakcje na Mazowszu

Wycieczka szkolna w okolicach Warszawy może dostarczyć dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Odpoczynek poza gwarną stolicą i świetna przygoda brzmią jak idealny plan. Jeśli dodacie do tego wieczorne ogniska, noclegi w malowniczej okolicy, zorganizowane gry i zabawy oraz regionalne, pyszne posiłki, możecie być pewni, że czeka Was niezapomniany czas.

Jakie miejsca warto odwiedzić? Jeśli zdecydujecie się na nocleg w Młynie Gąsiorowo, możecie zdecydować się na następujące atrakcje: 

  • Centrum Afrykańskie –jedyne takie miejsce w Europie, pozwalające na zapoznanie się z codziennym życiem ludności afrykańskiej, z ich kulturą oraz sztuką. Przekazywana jest wiedza  o kulturze i historii poprzez sztukę, taniec, muzykę i kuchnię. Na miejscu znajduje się odwzorowana wioska z Angoli i kolekcja sztuki Afrykańskiej.
  • Muzeum Romantyzmu – lekcje historii w ciekawej i aktywnej formie. W Pałacyku Krasińskiego znajduje się Muzeum Romantyzmu, które prowadzi działalność edukacyjną, wystawienniczą i popularyzatorską. Oprócz tego, na terenie muzeum organizowane są konkursy, sesje naukowe, koncerty muzyki poważnej i spotkania poetyckie. 
  • Park Rozrywki Julinek –miejsce, w którym nie ma miejsca na nudę. Aktywności są połączone z edukacją i zabawą w centrum Kampinoskiego Parku Narodowego. Na miejscu dostępny jest również punkt gastronomiczny. Wszystko otoczone piękną naturą. Różnorodność atrakcji jest dostosowana do wieku uczestników.    
  • Inne okoliczne zabytki i atrakcje: będąc blisko ośrodka „Młyn Gąsiorowo”, warto zobaczyć kilka miejscowych atrakcji, takich jak: Pomnik przyrody-dąb Piast, Rodzinny Park Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie,Pomnik uczniów-Most Benedyktyński, Twierdza Modlin, Puszcza Biała.

Wycieczka szkolna – Gąsiorowo i okolice

Jeśli zdecydujecie się na nocleg w Gąsiorowie, zadbamy o dodatkowe atrakcje związane z życiem na mazowieckiej wsi. Organizujemy jednodniowe tematyczne wycieczki dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych. W ich trakcie organizujemy specjalne warsztaty, które przybliżają najmłodszym tradycję i zwyczaje regionu. Dużo czasu przeznaczamy też na zabawę na świeżym powietrzu. Z aktualnym programem naszych wycieczek szkolnych dla najmłodszych możesz zapoznać się tutaj. Dla starszych uczniów możemy zorganizować spływ kajakowy lub pontonowy po Wkrze. Wszelkie szczegóły organizacyjne możesz ustalić z naszym menadżerem, kontaktując się telefonicznie pod numerem +48 514 614 714 lub przez formularz kontaktowy.

Dane kontaktowe
Prosimy o kontakt w godzinach 9:00 – 18:00.
©2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.